Obiekt Pokoje Gościnne Rozbark, usytuowany w miejscowości Bytom, oferuje ogród oraz bezpłatny prywatny parking. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Stadion Śląski – 8 km.
W naszej ofercie m. in. : pokoje dla niepalących, bezpłatny parking, parking, prywatny parking, zwierzęta domowe są akceptowane, ogród.
Doba hotelowa zaczyna się od godziny 12:00 a kończy o godzinie 10:00.
Dostępne pokoje:
Pokój Dwuosobowy 2 osobowy (2 łóżka pojedyncze - 12 mkw);
Pokój Jednoosobowy 1 osobowy (1 łóżko pojedyncze - 12 mkw);
Pokój Jednoosobowy 1 osobowy (1 łóżko pojedyncze - 12 mkw);
Pokój Trzyosobowy 3 osobowy (3 łóżka pojedyncze - 20 mkw);
Pokój Dwuosobowy 2 osobowy (1 duże łóżko podwójne - 12 mkw).
Bytom, miasto które było kiedyś siedzibą książąt piastowskich Księstwa Bytomskiego
Bytom to miasto w województwie śląskim, na prawach powiatu. Bytom znajduje się na Wyżynie Śląskiej, w centrum Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Jest to jedno z najstarszych miast historycznego Górnego Śląska. Miasto było siedzibą książąt piastowskich Księstwa Bytomskiego.
Bytom znajduje się w wododziale Wisły i Odry, większy obszar miasta leży w dorzeczu Odry. W mieście jest dużo stawów, które utworzyły się w wyrobiskach i zapadliskach. Duża część stawów znajduje się na obszarze zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Żabie Doły".
Lasy zajmują około 20 procent powierzchni miasta, które znajdują się głównie w północno-zachodniej części miasta. Na granicy Tarnowskich Gór i Bytomia znajduje się rezerwat leśny Segiet, który został wpisany w 2017 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Zabytki Bytomia to grodzisko wczesnośredniowieczne "Na Małgorzatce" z XI wieku, piwnice Domu Gorywodów, Średniowieczny układ urbanistyczny, Kościół Św. Wojciecha, Stary Cmentarz Żydowski, Kościół Św. Ducha, liczne pomniki takie jak pomnik "Lew Śpiący", pomnik "Świetlika"oraz pomnik "Chłopiec na niedźwiedziu".
W Bytomiu znajdują się kina takie jak Cinema City czy BCKino, teatry (Teatr Tańca i Ruchu Rozbark), lub Teatr Górnośląski) oraz jest też Opera Śląska. Do innych placówek kulturalnych zaliczają się liczne galerie sztuki (Śląska Galeria Sztuki, Centrum Sztuki Współczesnej Kronika, Galeria Suplement, Galeria Pod Czaplą lub Galeria "Stara Platforma") i instytucje kultury. Odbywają się także coroczne imprezy, np. Bytom Film Festival, Bytomska Noc Świętojańska, Dni Bytomia, Bytomska Jesień Literacka, Festiwal Muzyki Nowej oraz Festiwal Dziwne Fajne.
Prasa lokalna to Gazeta Bytomska, Życie Bytomskie, Nasze Miasto i Bytomski.pl.
Co ciekawe, Stare Miasto Bytomia liczy ponad 750 lat.
Szlaki turystyczne to m.in. Szlak Husarii Polskiej, Szlak Powstańców Śląskich, Szlak Tysiąclecia i Szlak im. Zygmunta Kleszczyńskiego.
Zapraszamy do Bytomia!
Zobacz atrakcje w okolicy:
Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko